niedziela, 19 lutego 2012

NIEDZIELNE TV SZYMONKOWE


Olinek Okrąglinek / Rolie Polie Olie (1998-2001) 

Serial animowany, który przywędrował do Nas zza oceanu. Główny bohater – Olinek jest robotem – żyje w świecie, w którym wszystko jest okrągłe, a przedmioty codziennego użytku nie raz wyciągną ku niemu pomocną dłoń. Życie Olinka jest pełne przygód, które czasami mogą wpędzić go w poważne tarapaty.


Tytułowy bohater jest sympatycznym chłopcem, przeżywającym mnóstwo niesamowitych przygód. W jego wesołym otoczeniu wszystko jest okrągłe, nawet znajomi.

Olinek musi się uporać też z licznymi problemami, ale jego optymistyczne nastawienie do świata sprawia, że udaje się mu to bardzo sprawnie i szybko. Olinek chodzi do szkoły, ale jego młodsza siostrzyczka dopiero uczy się mówić i sprawia Olinkowi mnóstwo kłopotów. Ale to nie koniec jego trosk. Biedny Olinek ma na głowie strasznie dużo spraw: musi pilnować kredek, które ciągle się gubią, zajmować się bałaganem, który ciągle sam się robi, oraz wyprowadzać na spacer swojego psa, Psota.

Serial dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat, cieszący się uznaniem nie tylko wśród najmłodszych. Jego pierwsze odcinki pojawiły się już w latach 30. ubiegłego wieku, zaś pozycję ugruntowała nagroda Emmy dla nowej wersji serialu za najlepszą animację komputerową.

 I  kolejny odcinek Olinka Okrąglinka ...
Zły kosmiczny pirat Ponurus Maximus nigdy nie obchodził swoich urodzin, dlatego uważa, że żaden jubilat nie powinien się bawić podczas swojego święta. Nieoczekiwanie na statek pirata dostaje się zaproszenie na przyjęcie z okazji trzecich urodzin Zolinki, młodszej siostry Olinka Okrąglinka. Ponurus wysyła do niej promień usmutniający, a gdy to nie pomaga, próbuje ją porwać. W końcu ściąga do Galaktyki Ponuraków całą policję planetarną. Wszystko jednak dobrze się kończy, a to dzięki prezentowi od Olinka oraz wsparciu Kosmicznego Chłopca. Zabawa urodzinowa udaje się znakomicie i nawet Ponurus odzyskuje dobry humor.

1 komentarz:

  1. przepieknie bardzo mi siepodoba kochanie ,,,bardzo owocna praca...

    OdpowiedzUsuń

Łączna liczba wyświetleń

Translate

Obserwatorzy